2016

Bezpieczny sposób na usuwanie ścieków

Bezpieczny sposób na usuwanie ścieków

Sie 1, 2015

Usuwanie ścieków sanitarnych to jedno z trudniejszych zadań, zwłaszcza jeśli nasza domowa kanalizacja nie jest podłączona do głównego zbiornika na ścieki. Trzeba jednak zawsze dbać, aby ścieki oraz inne wszelkie zanieczyszczenia nie trafiły do wód gruntowych, gdyż może to mieć naprawdę groźne skutki dla środowiska. W każdym domu codziennie robi się pranie, nastawia zmywarkę, bierze prysznic, zużywamy przy tym mnóstwo wody, detergentów i kosmetyków. Nie zastanawiamy się jednak jak ścieki są następnie oczyszczane i co się z nimi dzieje.

Proces oczyszczania ścieków odbywa się wielkich oczyszczalniach przy użyciu środków chemicznych oraz z udziałem bakterii, które rozkładają trujące związki. To właśnie takie urządzenia jak pralka czy zmywarka generują dużo ścieków, trzeba sobie wyobrazić ile to odpadów w skali dnia, roku. Dlatego też będąc w sklepie i kupując środki do prania, kosmetyki, czy inne detergenty patrzmy na ich skład. Coraz więcej środków czystości jest produkowanych z użyciem naturalnych składników, które są przyjazne dla środowiska i nie zatruwają go. Warto więc zamienić zwykłe środki chemiczne na bardziej ekologiczne, są one tak samo skuteczne, jak tradycyjne, lecz nie przyczyniają się do degradacji środowiska, w którym żyjemy. Jeśli mieszkamy na wsi i mamy problem z oczyszczaniem szamba warto zastosować biologiczne oczyszczalnie ścieków.

To naprawdę innowacyjna metoda, dzięki której w łatwy i bezpieczny sposób można oczyścić ścieki sanitarne z każdego domu. Wystarczy zamontować specjalny zbiornik, w którym gromadzić się będą ścieki i w łatwy sposób pozbyć się ich. W zbiorniku żyją bakterie tlenowe i beztlenowe, które w naturalny sposób oczyszczają ścieki z toksyn, zanieczyszczeń, w efekcie wszelkie trujące substancje zostają odseparowane od wody. Woda, kora została oczyszczona z toksyn nadaje się do tego, aby użyć jej ponownie np. w ogródku, można ją także śmiało spuścić w głąb ziemi, gdyż nie stanowi już ona żadnego zagrożenia dla środowiska, a dziek któremu wróci do naturalnego obiegu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *