2016

Co ze ściekami?

Co ze ściekami?

Lip 15, 2015

Rozpoczynając budowę domu możemy czuć się bardzo podekscytowani, przecież w końcu będziemy posiadać własna przestrzeń do życia. Dom to jednak nie tylko przyjemności i miłe spędzanie czasu, ale mnóstwo obowiązków, które trzeba wykonywać. Budowa domów w obecnych czasach naprawdę nie trwa długo, ekipy budowlane działają bardzo sprawnie i szybko, dlatego często już po roku dom jest gotowy do ostatecznego wykańczana od środka. Jednak zanim przejdziemy do urządzania naszego gniazda, wszystkie instalacje powinny być zamontowane i podłączone.

Niewątpliwie jedną z ważniejszych instalacji w każdym domu jest kanalizacja, dzięki której codzienne korzystanie z wody jest możliwe. Dzięki kanalizacji woda z odpływów w kranie czy wanny może swobodnie powędrować rurami do oczyszczalni. Jeśli mieszajmy w mieście to problem z kanalizacją nas nie dotyczy, w naszym mieszkaniu musimy jedynie zadbać o to, by rury nie były zatkane i woda mogła swobodnie odpływać. Gdy coś jest nie w porządku trzeba jak najszybciej wezwać hydraulika, który przy pomocy specjalnych urządzeń usunie zator i oczyści rury. Sytuacja wygląda nieco inaczej jeśli mieszkamy w domu wolnostojącym na przedmieściach lub na wsi.

Tam często kanalizacja przydomowa nie jest podłączona do głównej oczyszczalni, dlatego trzeba radzić sobie samodzielnie z usuwaniem ścieków z szamba. Ścieki sanitarne spływają właśnie do tego zbiornika i tam gromadzą się, jednak nie ma tam nigdy odpływu, który pomógłby w usunięciu ich. Dlatego, jeśli w zbiorniku zaczynają się gromadzić ścieki i jest ich już dużo powinniśmy wezwać ekipę z wozem asenizacyjnym, aby odpompować nadmiar ścieków. W ten sposób pozbędziemy się nadmiaru ścieków i oczyścimy zbiornik. Po co jednak martwić się takimi rzeczami, skoro możemy stworzyć własną przydomowa oczyszczalnie ścieków. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to naprawdę wspaniała metoda, która ułatwiła już życie niejednej rodziny. Dzięki tej metodzie można zapomnieć o wzywaniu ekipy i odpompowywaniem ścieków. Wszystko oczyszcza się w zbiorniku dzięki działalności bakterii tlenowych i beztlenowych, a w efekcie oddzielona zostaje czysta woda nadająca się np. do podlewania roślin w ogródku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *