2016

Ekologiczne oczyszczanie ścieków

Ekologiczne oczyszczanie ścieków

Lip 10, 2015

Codzienne korzystanie z wody w domu, włącznie pralki, zmywarki powoduje, że produkuje się mnóstwo ścieków, które muszą gdzieś spłynąć. Dlatego w każdym domu musi być podłączona kanalizacja, która jest instalacja łącząca sieci rur i odprowadzająca je do oczyszczalni ścieków. W praktyce jednak wiele domostw nie jest podłączonych do głównej oczyszczalni i takie osoby muszą radzić sobie z oczyszczaniem ścieków sanitarnych samemu. Dlatego też montuje się zbiorniki przydomowe na ścieki tak zwane szamba, w który gromadzą się wszystkie ścieki sanitarne z domu. Szambo jednak należy regularnie opróżniać a do tego potrzebni są specjalności.

Pod żadnym pozorem nie zabierajmy się za to samodzielnie, gdyż toksyny wydzielające się ze ścieków są bardzo trujące i mogą doprowadzi do poważnego uszkodzenia układu oddechowego. Dlatego też profesjonalna ekipa zajmie się wywiezieniem ścieków specjalnym wozem asenizacyjnym, a my nie będziemy musieli martwić się już niczym. Jednak istnieje naprawdę dobre rozwiązanie na to, by ze ściekami poradzić sobie samemu. Taką niesamowita możliwość dają nam biologiczne oczyszczalnie ścieków, które stają nie niezwykle popularne wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to dobry krok w stronę czystszego środowiska.

Działają one na naprawdę prostej zasadzie, a mianowicie koło domu montujemy zbiornik na ścieki, tak jak tradycyjne szambo, jednak w tym zbiorniku znajdują się baterie beztlenowe i tlenowe, które mając kontakt ze ściekami spływającymi do zbiornika zaczynają je oczyszczać. Dzięki tej metodzie oczyszczania wszystkie trujące związki i substancje zostają oddzielone od oczyszczonej wody. Taka woda nie stano w żadnym wypadku dla środowiska, dlatego może śmiało zostać wpuszczona z powrotem do wód gruntowych lub wykorzystana do podlewania rośli w ogródku. Warto więc wykorzystać ten sposób, dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o przepełniony zbiornik na ścieki oraz nie będzie potrzeby wzywać ekipy oczyszczającej. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to naprawdę przyszłość.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *