2016

Ekologiczne rozwiązania

Ekologiczne rozwiązania

Wrz 17, 2015

Korzystając, na co dzień z takich sprzętów jak pralka, zmywarka czy prysznic zużywamy bardzo dużo wody. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile dziennie, w miesiącu i roku potrafimy zużyć wody, w tym wiele litów marnuje się. Pomimo że na co dzień wody nie brakuje trzeba mieć świadomość, że klimat się ociepla, wiele zbiorników wodnych wysycha, dlatego też dbajmy o wodę i korzystajmy z niej z rozsądkiem. Kupując nowe wyposażenie do domu jak pralkę patrzy, czy ma programy ekologiczne prania, gdyż dzięki temu w czasie jednego prania zużywana jest mniejsza ilość wody, pralka powinna mieć także jak najwyższą klasę energetyczną, dzięki czemu będzie pobierała mniej prądu. Każdy, nawet najmniejszy krok poczyniony przez nas w stronę ekologi jest dobry, dlatego zwracajmy uwagę na takie szczegóły.

Do każdego domu podłączona jest kanalizacja, dzięki której możliwe jest odprowadzanie ścieków rurami do oczyszczalni lub szamba. O ile mieszkańcy miast nie mają z tym problemu, tak na wsiach, domach wolno stojących mieszkańcy mają problem z usuwaniem ścieków. Często ścieki gromadzone są w zbiornikach przydomowych, które trzeba regularnie opróżniać ze ścieków, nie wolno tego jednak robić pod żadnym pozorem samemu, gdyż w zbiorniku ze ściekami wytwarzają się trujące toksyny, które są dla człowieka śmiertelne. Wspaniałym rozwiązaniem jest biologiczne oczyszczalnie ścieków, dzięki której zakończą się problemy z opróżnianiem szamba. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to do prawdy innowacyjna metoda pozbywania się ścieków w ekologiczny i przyjazdy środowisku sposób.

Działa to na naprawdę prostej metodzie, zbiornik na ścieki sanitarne montuje się pod ziemią, tak jak zwykłe szambo, gdy ścieki zaczną się w nim gromadzić w zbiorniku zaczynają działać bakterie tlenowe i beztlenowe, które oczyszczają z toksyn i zanieczyszczeń ścieki. W ten sposób odseparowane zostają trujące związki od wody, która zostaje oczyszczona na tyle dobrze, że można jej używać do podlewania kwiatów, warzyw, trawnika, można ją także spokojnie wpuścić do wód gruntowych, gdyż nie stanowi już ona zagrożenia dla środowiska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *