2016

Ekologiczne rozwiązania dla domu

Ekologiczne rozwiązania dla domu

Gru 24, 2015

Dbanie o środowisku jest sprawą ważną, ponieważ dotycz to także nas. Budując dom i kupując wyposażenie zadbajmy więc, aby sprzęty takie jak zmywarka, lodówka, piekarnik, odkurzacz miały jak najwyższą klasę energetyczną, dzięki czemu będą zużywały mniej prądu i do tego ich praca będzie często cicha. Ważne jest także, aby pralka i zmywarka, czyli sprzęty, które zużywają wodę z dodatkiem detergentów chemicznych miały program ekologiczny, dzięki czemu zużywa mniej wody oraz środków chemicznych.

Czemu jest to takie ważne, woda nie jest przecież zagrożeniem dla środowiska? Czysta woda nie jest zagrożeniem, jednak woda z dodatkiem proszku do prania, płynu do płukania czy tabletek do zmywarki już tak. Taka woda, a raczej ścieki rurami wpadają do zbiornika, ten nie zawsze jest szczelny i tak zatruta woda przenika do wód gruntowych, w efekcie zatruwane są rośliny, zwierzęta, a także człowiek. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na usuwanie zanieczyszczeń jest biologiczne oczyszczalnie ścieków. To naprawdę innowacyjne rozwiązanie, dzięki, któremu będziemy mieć pewność, że nie będzie zanieczyszczać środowiska trującymi ściekami. Biologiczne oczyszczalnie ścieków działa na naprawdę prostej zasadzie. Ścieki sanitarne z domu rurami wędrują do szczelnego zbiornika umieszczonego pod ziemią, w zbiorniku tym zaczynają działać bakterie tlenowe i beztlenowe, które oczyszczają ścieki z toksyn, zanieczyszczeń, w efekcie powstaje czysta woda, która zdatna jest do podlewania kwiatów, warzyw w ogródku, i co najważniejsze nie zatruwa środowiska, więc można ją swobodnie wpuścić do wód gruntowych.

To zaraz proste i innowacyjne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje metody oczyszczania ścieków, a kanalizacja będzie działała sprawniej. Nie są do tego potrzebne żadne wielkie inwestycje, można mieć swoją prywatna mini oczyszczalnie ścieków pod domem. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, po co mamy płacić dodatkowe pieniądze za ścieki i odpady. Koszty poniesione przy budowie takiej małej oczyszczalni mogą łatwo się zwrócić, a my będziemy mieć satysfakcję, że zrobiliśmy coś dla polepszenia się stanu środowiska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *