2016

Funkcjonalny dom

Funkcjonalny dom

Sty 15, 2016

Posiadając swój własny dom zawsze staramy się, aby panował w nim porządek, jednak nie zawsze się to udaje. Wiadomo przecież, że dom to nie muzeum, często coś się rozleje, wysypie, nie będziemy mieć rano czasu, by pościelić łóżko, jednak drobny bałagan to jeszcze nie żadna tragedia. Jeśli więc jesteśmy zapracowani nie powinniśmy się obwiniać, że w domu nie panuje idealny porządek. To prawda, że posiadanie domu i utrzymywanie go to swego rodzaju praca, a nawet ciężka praca. Codzienne sprzątanie, ścieranie kurzów, odkurzanie, gotowanie, nastawianie prania. Można tak długo wymieniać to obowiązki, które potrafią pochłaniać naprawdę wiele czasu.

Dlatego też urządzając dom i planują poszczególne pomieszczenia starajmy się to robić z głową, tak by ułatwić sobie życie, a nie je utrudniać. Od tego są także sprzęty codziennego użytku, dzięki odkurzaczowi podłoga lśni czystością, zmywarka szybko umyje naczynia na błysk, a pralka wypierze nieświeże ubrania. Trudno już chyba wyobrazić sobie, aby robić całe pranie ręcznie, czy zamiatać cały dom zwykłą miotłą. Dlatego tez nawet taki element jak podłoga jest ważny. To na podłodze ląduje codziennie wiele zabrudzeń, rozlany sok, okruszki, czy sierść naszych pupili. Dlatego też wybór odpowiedniego materiału na podłogę jest bardzo ważny, tak by w przyszłości nie mieć żadnych problemów w utrzymaniu podłogi w czystości.

W takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka bez wątpienia najlepiej nadają się płytki, jest to w końcu najczęściej wybierane rozwiązanie właśnie w tych wnętrzach. Płytki są odporne na obicia, zarysowania, i wilgoć, a wiadomo, że w łazience co chwila kapie woda. Płytki są stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości, wystarczy zamoczyć mop w wodzie, aby zetrzeć zabrudzenia. Tak samo powinniśmy wybiera meble, powinne być one przede wszystkim wygodne w użytkowaniu, łatwe do wycierania i funkcjonalne. Nie zagracajmy sobie niepotrzebne mieszkania, lepiej przemyśleć dwa razy, zanim podejmiemy ostateczny wybór. Wybór mebli i sprzętów do domu jest ogromny, dlatego nie spieszmy się, ale za to wybierzmy mądrze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *