2016

Jakie pokrycie dachowe?

Jakie pokrycie dachowe?

Lis 28, 2015

Budując dom chcemy, żeby był wykończony naprawdę w dobrym stylu. W trakcie prac budowlanych liczą się także najlepsze i trwałe materiały, tak by dom zapewniał nam bezpiecznie schronienie. Najważniejszym elementem każdego domu jest dach, który powinien być mocny i trwały tak by służył na lata. Dachy mogą być pokryte różnymi pokryciami, wszystko zależy od wyboru klienta. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, czy pokrycie sprawdzi się na naszym dachu, nie trzeba kierować się rozsądkiem i wybierać mądrze. Jeśli nie znamy się na rodzajach pokryć dachowych to warto porozmawiać z doradzą w sklepie lub fachowcem, który doradzi nam najlepszy materiał na nasz dach.

Do wyboru jest naprawdę wiele pokryć, jednak wciąż najpopularniejsza jest blacha trapezowa. Blacha trapezowa to wytrzymałe, solidne pokrycie, dzięki swojej sztywności jest sporna na deszcz, grad, śnieg oraz promieniowanie słoneczne, jej zaleta jest także lekkość, dzięki czemu jest naprawdę łatwa w montażu. Wybór blach trapezowych jest ogromny, do wyboru mamy całe gamy kolorów oraz modeli poszczególnych blach. Innym równie popularnym materiałem na pokrycie dachu jest blachodachówka. To także pokrycie blaszane jednak o nieco innym wyglądzie, blachodachówka bowiem ma wygląd dachówki ceramicznej, ale wykonana jest w podobny sposób co blacha trapezowa.

Blachodachówka to połączenie klasycznego wyglądu z nowoczesnymi technologiami, jest to materiał bardzo szybki i łatwy w montażu, jest lekką, przez co nie ma potrzeby na dodatkowe wzmocnienia dachu, wytrzyma naprawdę wiele lat. Blachodachówka jest materiałem droższym od blachy jednak, pomimo że nie różnią się bardzo w pod względem trwałości i wytrzymałości, oba materiały posłużą nam długie lata. Niezależnie więc od tego, jaki materiał na pokrycie dachowe wybierzemy, warto dobrze zastanowić się, ponieważ jest to decyzja na długie lata, dachu nie wymienia się przecież często. Warto więc wybierać rozsądnie, tak aby nasz dom miał solidne pokrycie i zabezpieczenie. Kierujmy się więc rozwagą i radami ekspertów e tej dziedzinie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *