2016

Oczyszczanie ścieków

Oczyszczanie ścieków

Lip 5, 2016

Odpowiednia instalacja kanalizacyjna to naprawdę ogromne ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu naszego domostwa. Mało kto potrafi sobie wyobrazić, że w domu mogłoby nie być dostępu do bieżącej wody, nie moglibyśmy swobodnie korzystać z toalety, robić prania, zmywać naczyń. Na szczęście kanalizacja to dziś powszechna sprawa, robi się ja naprawdę szybko i sprawnie. Mieszkańcy wsi oraz obrzeży miast mają jednak czasem problem ze zrobieniem przyłączy do kanalizacji, często trzeba czekać aż gmina rozpocznie przyłącze do głównej oczyszczalni, robienie tego na własny koszt wymaga dużego nakładu finansowego oraz zgody gminy lub innego organu zajmującego się tego typu sprawami.

Mając przyłącz do kanalizacji nie musimy martwić się o szambo, które zalega w osadnikach i trzeba pamiętać o jego regularnym opróżnianiu. Nie należy to do czynności przyjemnych, nie powinniśmy także wykonywać tego samodzielnie, gdyż to niebezpieczne ze względu na wydzielające się bardzo toksyczne gazy. Zawsze do opróżniania szamba powinniśmy wynajmować fachowców, którzy przy pomocy specjalnego-szambiarki sprzętu wypompują szambo z osadników. Najnowszymi rozwiązaniami w tej dziedzinie stały się biologiczne oczyszczalnie ścieków. To naprawdę wspaniała rzecz dla każdego, kto lubi ekologiczne rozwiązania dla swojego domu.

Czym są biologiczne oczyszczalnie ścieków? Biologiczna oczyszczalnia to zbiornik, który montuje się w pobliżu domu, i do którego spływają ścieki z naszego domu. W naturalnych oczyszczalniach zachodzą biologiczne procesy gnilne z udziałem baterii tlenowych i beztlenowych, zostają także oddzielone tłuszcze oraz inne osady. W rezultacie po oczyszczeniu pozostaje w zbiorniku czysta woda, która śmiało można wykorzystać, chociażby do podlewania roślin w ogródku, lub można ja w bezpieczny sposób odprowadzać bezpośrednio do wód gruntowych, nie ma w niej bowiem już żadnych szkodliwych dla środowiska substancji. Warto więc zainteresować się takim rozwiązaniem, może ono bowiem przynieść wiele korzyści nie tylko dla nas, ale także dla środowiska, w którym żyjemy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *