2016

Oszczędź na rachunkach

Oszczędź na rachunkach

Sie 25, 2015

Ekologia to bardzo popularny temat mówi się o niej wszędzie, prowadzone są różnego rodzaju akcje propagandowe, protesty ekologów. Czy można dbać o ekologie i środowisko nie wychodząc z własnego domu? Oczywiście, że można, jest tyle sposób, by dbać o czyste środowisko, że nawet siedząc w domu można stać się eko. Podstawową rzeczą jest więc odpowiedni wybór sprzętów RTV i AGD, które będą przyjazne środowisku. W sklepach mamy ogromny wybór poszczególnych modeli pralek, lodówek, zmywarek, jednak naprawdę trudno o wytrzymały, solidny i w dodatku wydajny sprzęt. Jednak jeśli wgłębimy się nieco w temat, poczytamy na temat poszczególnych modeli oraz producentów można znaleźć prawdziwe perełki, które idealnie sprawdza się w naszym domu.

Dla przykładu zmywarka to sprzęt obecny niemal w każdym domu, dzięki niej mamy więcej czasu dla siebie, nie musimy stać przy zlewie i ręcznie myc naczyń, zmywarka to wielkie ułatwienie, a na dodatek naczynia będą idealnie czyste bez naszego wysiłku. Jednak trzeba wybrać spośród wielu modeli, jeśli więc stoimy przed wyborem zmywarki warto dokładnie sprawdzić, jaka klasę energetyczną posiada. Klasa energetyczna to zużycie prądu przez sprzęt klasyfikuje się ja w skali od A++ do G, przy czym G to klasa najniższa, zużywająca najwięcej energii,

A najwyższa i najbardziej ekonomiczna. Jeśli mieszkamy na wsi, warto zainwestować w swoja własna mini oczyszczanie ścieków, dzięki której nie będziemy zatruwać środowiska toksynami pochodzących ze ścieków, dzięki temu kanalizacja będzie działała o wiele sprawniej. Biologiczne oczyszczalnie ścieków to naprawdę łatwy sposób na usunięcie ścieków. Wszystko działa naprawdę prosto, do zbiornika wpływają ścieki z domu, tam rozpoczyna się ich oczyszczanie, usuwanie toksyn i związków chemicznych przez bakterie tlenowe i beztlenowe. W efekcie powstaje czysta woda, która nie stano już zagrożenia dla środowiska i można jej użyć ponownie do podlewania roślin, tak oczyszczona woda może śmiało wchłaniać się w glebę. Warto więc zainteresować się tym tematem, ekologia może być bliżej niż nam się to wydaje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *