2016

Solidny dach

Solidny dach

Gru 24, 2015


Podstawa każdego domu są fundamenty, bez których nie mogłyby powstać mury oraz solidny dach, który zwieńczy budowę domu. Dachy pokryte mogą być naprawdę wieloma materiałami, wybór jest duży i daje wiele możliwości. Trzeba więc dobrze przemyśleć sprawę i zapytać się fachowca, który zna się na rzeczy, jakie pokrycia dachowe są najlepsze i najtrwalsze. Wciąż najczęściej wybieranym pokryciem dachowym jest tradycyjna blacha trapezowa. Jest ona naprawdę trwała i wyjątkowa w swojej prostocie. Nadaje się idealnie do pokrycia dachu budynku mieszkalnego, sklepów, czy wielkich marketów. Ze względu na swoją wytrzymałość i stosunkowo niską cenę jest chętnie wybierana przez szerokie grono klientów.

Blacha trapezowa jest niezwykle sztywna, przez co będzie odporna na takie zjawiska jak grad czy ciężki zalegający śnieg zimą. Do wybory jest naprawdę ogrom kolorów, znaleźć można więc blachę, która idealnie wpasuje się w wygląd naszego domu. Innym równie popularnym materiałem na pokrycie dachowe jest blachodachówka, to nieco zmodyfikowana blacha najprościej ujmując. Blachodachówka to niedrogi i szybki sposób na efektywne pokrycie dachu domu, to niezwykłe połączenie tradycyjnej z blachy z nowoczesnymi technologiami i charakterystycznym wyglądem. Blachodachówka jest niezwykle trwałym materiałem, jest dwustronnie ocynkowana, pomalowana kilkoma warstwami lakieru.

Zaletami blachodachówki jest także łatwość w montażu, nie potrzeba dodatkowych wzmocnień, zamontowany rowek odprowadzający wodę, szeroki wybór kolorów, tak aby dach dopasować do reszty domu. Wybór pokrycia dachowego to nie wszystko, trzeba pamiętać także o dobrze rynien, które będą sprawnie odprowadzały wodę z dachy w czasie deszczu. Pokrycie dachu to zakończenie pewnego etapu budowy, dlatego jest to tak ważna sprawa. Jeśli dom zostanie pokryty solidnym i trwałym pokryciem dachowym to będziemy mogli czuć się bezpiecznie we własnym domu. Przed zakupem pokrycia warto porównać produkty oraz ceny poszczególnych producentów, tak aby mieć pewność, że wybraliśmy najlepiej i najrozsądniej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *