2016

Sprawna kanalizacja

Sprawna kanalizacja

Wrz 10, 2015

Każdy dom musi posiadać szereg instalacji, aby można było w nim swobodnie zamieszkać. Jedna z ważniejszych instalacji jest kanalizacja, bez której nie moglibyśmy swobodnie korzystać z toalety, prysznica, ogólnie dostęp do wody byłby utrudniony. Kanalizacja to sieć rur i kolektorów służących do odprowadzania ścieków sanitarnych z budynku. Dzieli się ja na wewnętrzną oraz zewnętrzną, gdzie głównym elementem jest szambo, gdzie zbierają się wszystkie ścieki, które trzeba następnie wypompować.

Szambo używane jest w przypadku, gdy kanalizacja domowa nie jest podłączona do głównej oczyszczalni, najczęściej korzysta się z takiego zbiornika na wsi. Ścieki, które gromadzą się w zbiorniku wydzielają groźne i trujące gazy, dlatego samodzielne odpompowywanie szamba jest bardzo niebezpieczne, zagraża nawet życiu. Dlatego, jeśli zbiornik będzie wypełniony maksymalnie ściekami należy wezwać specjalną ekipę, która zajmie się opróżnieniem i oczyszczeniem szamba, W przypadku gdy mieszkamy w bloku lub mieście taka sytuacja nas nie dotyczy, gdyż kanalizacja jest połączona ze zbiornikami głównymi. Na co dzień rzadko zwracamy uwagę na stan kanalizacji i rur w naszym domu, przypominamy sobie o tym dopiero wtedy, gdy rury zaczyna przeciekać lub się zatkają. Należy więc przestrzegać pewnych zasad, dzięki, którym rury zachowają dobry stan i nie trzeba będzie ich wymieniać.

Uważnie patrzmy czy w czasie mycia naczyń c do zlewu nie dostają się resztki jedzenia, większość z nich jest tłusta i łatwo spływa do odpływu i zbiera się w rurach. Gdy jednak dojdzie do takie sytuacji i zlew zacznie się przytykać trzeba zacząć działać. Na początku można spróbować wsypać do odpływu sodę oczyszczoną i zalać ja octem, soda spłynie do rur i zacznie się pienić, przez co może przepchnąć i rozpuścić resztki jedzenia, bardzo znaną metodą na zalegające resztki w rurach jest użycie popularnego kreta, który powinien łatwo rozprawić się z resztkami, gdy jednak nic nie przyniesie efektów należy wezwać na pomoc hydraulika, który zajmie się problemem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *