2016

Trwałe materiały

Trwałe materiały

Maj 27, 2016

Dom wymaga nieustannego dbania, trzeba kosić trawnik, wymieniać zepsute sprzęty, nie mówiąc już o ciągłym i niekończącym się sprzątaniu. Przy urządzaniu domu zadbajmy więc o to, by sprzątanie nie było udręką. Dlatego też wybierajmy meble i dekoracje praktyczne i wygodne, nie zagracajmy swojego domu niepotrzebnymi bibelotami, na których tylko niepotrzebnie będzie osiadał kurz, oraz mebli z dużą ilością otwartych półek i półeczek. Zawsze starajmy się wybierać takie rzeczy, na których nie będzie widoczny kurz i inne wszelki zabrudzenia. To samo tyczy się wyboru podłogi, na której najczęściej lądują wszelkie zabrudzenia zwłaszcza w korytarzu i kuchni. Podłoga powinna być przede wszystkim wytrzymała i odporna na duży nacisk ciężkich rzeczy, zabrudzenia oraz zarysowania.

W tym przypadku najlepiej sprawdzają się płytki, jednak nie wybierzemy ich do wszystkich pomieszczeń. Płytki najlepiej sprawdzają się w kuchni, gdzie ciągle coś spada lub kapie w trakcie gotowa nią i łazience, która często jest zalewana przez wodę. Można je łatwo umyć, nie trzeba do tego stosować żadnych detergentów, wystarczy zwykła, letnia woda i po kłopocie. Do salonu i sypialni najczęściej wybieramy panele podłogowe lub podłogę drewnianą. W przypadku paneli podłogowych sprawa jest prostsza, gdyż są one łatwe i szybkie w montażu, potrafią także wytrzymać ciężar, zarysowania oraz brud. Łatwo utrzymać je w czystości, bez problemu usuniemy wszelkie zabrudzenia, trzeba jednak uważać, aby panele podłogowe nie miały kontaktu z wodą, gdyż mogą zacząć się odkształcać.

Podłoga drewniana jest o wiele bardziej wymagająca, pomimo że drewno jest odpowiednio wcześniej przygotowane, pomalowane i wysuszone to podłoga jest bardzo delikatna, trzeba więc uważać na różnego rodzaju ciężkie przedmioty, gdyż te, mogą łatwo zarysować drewnianą podłogę. Niezależnie od wybranego materiału podłogowego należy odpowiednio dbać o podłogę, gdyż jest ona także elementem dekoracyjnym w naszym domu, niech będzie więc w dobrym stanie bez konieczności jej wymiany na nowszą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *