2016

Wybór podłogi do nowego domu

Wybór podłogi do nowego domu

Paź 15, 2015

W domu podłoga to ważny element, to na niej przecież ustawiamy wszystkie meble, sprzęty, kładziemy różne rzeczy. Dlatego więc wybór podłogi to często wielki dylemat, przed którym stają klienci w sklepach. Tak naprawdę trudno jest stwierdzić jaki materiał podłogowy jest najlepszy. Wszystko i tak ostatecznie zależy id preferencji klienta i jego gustu. Jednak zawsze do usług mamy doradców w sklepach, którzy z chęcią nam pomogą w podjęciu jak najlepszej decyzji. Drewno to najpopularniejszy materiał podłogowy.

Parkiety są naprawdę stylowe i pasują do każdego wnętrza, dlatego tak wiele osób chętnie wybiera to rozwiązanie. Parkiety można wykonać z kilku rodzajów drewna, najczęściej jest to jednak dąb, buk i jesion. Te rodzaje są najlepsze, jeśli chodzi o poddanie wszystkim potrzebnym obróbkom, są miękkie i łatwo wycinać z nich pojedyncze kawałki desek. Jednak zanim drewno będzie gotowe do ułożenia na podłodze trzeba je dokładnie oczyścić, osuszyć oraz pokryć wieloma warstwami lakierów ochronnych i nabłyszczających. Jednak ostateczny efekt jest niesamowity i niezwykle elegancki. Ze względu na długi proces obróbki parkietu są dosyć drogim rozwiązaniem, jednak naprawdę warto wydać nieco więcej pieniędzy, by mieć tak niesamowity efekt w swoim mieszkaniu. Dom to nie tylko ładne wnętrza, w których zawsze jest pięknie i czysto, w pomieszczeniu takim jak łazienka często rozlewa się woda, stosowane są silne detergenty do czyszczenia, to wszystko sprawia, że na podłodze ląduje wiele zanieczyszczeń i ciągle panuje wilgoć.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem są płytki, które nie dość, że są łatwe do czyszczenia to przede wszystkim są odporne na zarysowania, obicia i potrafią naprawdę utrzymać wiele ciężarów np. pralkę. Wybór płytek jest duży, można np. ułożyć piękne wzory z terakoty, wybrać tradycyjną glazurę czy gres porcelanowy. Naprawdę z płytek można ułożyć wiele ciekawych wzorów, które będą ozdabiać naszą podłogę. Warto więc wybrać marze, tak by podłoga była przede wszystkim trwała i solidnie wykonana.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *