2016

Znajdź czas dla siebie

Znajdź czas dla siebie

Cze 25, 2015

Dbanie o dom pochłania wiele czasu, wciąż dochodzą jakieś nowe obowiązki, latem koszenie trawnika, natomiast zima odśnieżanie podjazdu. Czasem jesteśmy tak pochłonięci pracami domowymi, że zapominamy, aby wygospodarować czas dla siebie. Przecież dom to miejsce naszego wypoczynku po męczącym dniu w pracy. Urządzamy go zmyślą o tym, aby mieć gdzie wypocząć, dlatego kupujemy wygodne fotele i sofy. Jednak przez ciągłe prace przy domu nie odpoczywamy i jesteśmy ciągle przemęczeni.

Dbanie o dom to także ciężka praca wymaga naprawdę wiele wkładu, aby wszystko dobrze wyglądało. Jednak dom to nie muzeum, nie wszystko musi być w nim idealnie, wysprzątane na błysk, jeśli raz na jakiś czas nie pościelimy łóżka czy zmywarka nie umyje wszystkich naczyń nie róbmy z tego tragedii. Wypoczynek jest bardzo ważny dlatego zamiast ciągłego chodzenia z odkurzaczem, czy mopem usiądźmy na kanapie lub w ogrodzie z dobrą książką i rozkoszujmy się chwilą dla siebie. Warto więc urządzać dom tak, aby było w nim przytulnie i komfortowo. Starajmy się także, aby nasz dom był funkcjonalny, ważne, aby o tym pamiętać idąc na zakupy do salonu meblowego. W salonach meblowych wybór jest ogromny, od natłoku wszystkich elementów nie wiemy co wybrać.

Starajmy się jednak, aby wybierać rozsądnie i z głową, nie kupujmy rzeczy niepotrzebnych, mebli, które zabiorą cała przestrzeń w salonie czy kuchni, dopasowujmy starannie każdy element, tak by nie żałować podjętej decyzji. Także odpowiednie oświetlenie domu ma znaczenie. Gdy wieczorem zapalimy lampy niech rozświetlą one mieszkanie i sprawią, że zapanuje przyjemna atmosfera. Jednak zakup dobrego oświetlenia także może być niełatwy. Żyrandole, lampy i kinkiety powinna być dopasowane do wnętrza, nie kupujmy czegoś pod wpływem impulsy lub dlatego, że jest niedrogie. Starajmy się dokładnie przeanalizować sprawę i zastanówmy się, czy akurat oglądany właśnie żyrandol będzie odpowiedni do salonu lub korytarza. Stwórzmy w swoim domu niepowtarzalny nastrój, jednak aby tego dokonać potrzeba włożyć wiele wysiłku w stylowe, ale wciąż komfortowe urządzenie domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *